Aktuality

Práce na odstranění netěsnosti na horkovodu dne 18.6.2021

Po provedení přeložky části páteřního horkovodu vyžádané stavbou MŠ Západní byl zjištěn únik vody z horkovodu. Tento únik se podařilo nalézt na pozemku ZŠ Edisonova a okamžitě se začalo s opravou. Nejprve bylo nutné nalézt komunikační kabel, který je uložen ve výkopu společně s horkovodem a který nesměl být poškozen. Netěsnost byla nalezena v koleni na 3 místech. Nutno připomenout, že práce probíhali ve více jak 30 stupňovém horku, voda měla cca 70oC a práce na opravě tedy byly velice náročné.

UPOZORNĚNÍ

Vážení odběratelé, bohužel došlo k tomu, že během manipulace s horkovodem při jeho přeložce vyžádané stavbou nové MŠ Západní vznikla netěsnost na části v horkovodu a úniku horké vody. Tuto poruchu budou pracovníci teplárny odstraňovat zítra dne 18.6.2021 a v důsledku toho bude nutné zastavit dodávku tepla pro ohřev teplé vody cca mezi 9 a 14 hodinou.

Tato odstávka se dotkne ulic v lokalitě II. Karolíny Světlé 3014-3022, Kmochova 3023, , Lesní 3013, 2959-2970Pražská 3006, 3008-3011, 2801-2809, 2812-2813, 2949-2958, Západní 2814-2818, Svatopluka Čecha 1277, 2032/6

Nastalá situace nás velice mrzí a velmi se za ní omlouváme.

Práce na zkrášlení pozemku nad náměstím jsou v plném proudu.

Prvním krokem byla společná schůzka s městským architektem Šonským a panem starostou přímo na místě. Probrali jsme společně naší představu o využití tohoto pozemku. Nápadů bylo několik. Došla řeč i na návrhy studentů, kteří posílali své studie na úpravu náměstí. Pravdou je, že jsme několik prvků a nápadů nakonec využili a realizujeme je. Zatím nejsme ani v půlce, ale už teď je vidět jak se pozemek pod rukama paní Chládkové mění. To ale není všechno z toho co jsme naplánovali s nevyužitým pozemkem. Další etapou bude umístění dvou až tří dřevěných, ručně vyrobených stánků umístěných podél chodníku v horní části náměstí. Věříme, že tento nápad ocení nejen lidé čekající na autobusovém nádraží, ale i ti co chodí kolem do práce, nebo děti při cestě do školy. Půjdete okolo, koupíte si na cestu kafe☕️ nebo např. bagetu🌭, děti svačinový balíček apod. V letním období přijde vhod zmrzlina🍦 nebo ledová tříšť. Na své si přijdou i labužníci . Provozovatel mimo jiné nabízí dobroty vytažené přímo před vámi z udírny🥓🥩🍗, a jiné masové speciality. Ale dost už o jídle 😜.Na řadě jsou v tuto chvíli přípojky NN, pitné vody a napojení na kanalizaci. S tím ale budeme muset počkat(i když chceme vše zahájit ještě před sezonou) na souhlasné stanovisko města. Věříme, že komise OSMI dojde v druhém kole (první bylo neúspěšné) ke shodě a nakonec nám souhlas k umístění stánků dá. Vždyť je určitě ve společném zájmu zkrášlit a oživit celý prostor náměstí a jeho okolí 🙂.

Představenstvo Teplárny Varnsdorf a.s. oznamuje:

I přes veškerou snahu vyjít městu Varnsdorf vstříct s termíny přeložky horkovodu vyvolané stavbou MŠ Západní, staví Teplárna Varnsdorf a.s. na první místo zájem a bezpečnost svých odběratelů a obyvatel města. A proto vzhledem k posledním předpovědím počasí, ze kterých je patrné, že venkovní teploty nebudou dosahovat v tomto otopném období, které je navíc poznamenané pandemií Covid 19 původně předpovídaných průměrných hodnot nad 13oC (počítá se teplota( v 7:00 + 14:00 +2x ve 21:00)/4), rozhodlo představenstvo Teplárny Varnsdorf a.s. v avizovaný termín 25.4.2021 nevypouštět horkovod a nepřerušovat dodávku tepla pro vytápění a ohřev teplé vody. O náhradních termínech budeme s městem Varnsdorf a s dodavatelem stavby jednat na příštím kontrolním dnu ve středu dne 21.4.2021. O výsledku jednání přerušení dodávek tepla budete včas informováni.

Rádi jsme přispěli na dobrou věc 🙂

Gratulujeme  všem závodníkům (čtyřnohým i dvounohým) a děkujeme pořadatelům za obrovský kus práce nejen při přípravách, ale i za konečnou realizaci  akce – Neoficiální mistrovství ČR – závody vodících psů 🙂 . Těšíme se na další spolupráci 😊 ŽIVOT JDE DÁL 😊

LIBEREC – Neoficiální mistrovství ČR – závody vodících psů 🙂

Věříme, že příští rok přijde i podpora od Města Varnsdorf a bude možné další ročník uskutečnit zase doma. 😊

Teplárna Varnsdorf a.s. nabízí k prodeji:

Kontakt: info@teplarna-varnsdorf.cz

Elektrický vrátek SVS 125
Stavební míchačka 380 V
Stojan na kola
Stavební jeřáb MB1030.1
Maringotka
Stavební buňka